توسعه همکاری ایران و تاجیکستان در زمینه علوم ژئوماتیک

توسعه همکاری ایران و تاجیکستان در زمینه علوم ژئوماتیک

مهر: به نقل از سازمان نقشه‌برداری کشور پس از ساعت‌ها بازدید و جلسات فشرده رئیس و هیأت همراه کمیته دولتی مدیریت زمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان از سازمان نقشه‌برداری کشور در راستای اجرای یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان نقشه‌برداری جمهوری اسلامی ایران و کمیته دولتی مدیریت زمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان نشستی در روز (چهارشنبه ۲۳ خردادماه) در سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد.

علی جاویدانه رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور از رئیس کمیته دولتی مدیریت زمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان و هیأت همراه برای پذیرش دعوت رسمی و حضور تقدیر و تشکر کرد و گفت: این یادداشت تفاهم و ارتباطات نقطه عطفی در همکاری‌های مشترک بین دو کشور است.

همچنین عارف خواجه زاده رئیس کمیته دولتی مدیریت زمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان نیز ضمن تشکر و قدردانی از سازمان نقشه‌برداری کشور ابراز رضایتمندی از حسن همکاری با سازمان نقشه‌برداری کشور گسترش تعاملات دو جانبه در راستای اجرای تفاهم‌نامه را گامی مهم در تحکیم روابط مابین دو کشور دانست.

در این راستا با توجه به ظرفیت‌های علمی و فناوری موجود در کشور و حضور خواجه زاده به عنوان عضو هیأت کابینه جمهوری تاجیکستان مقرر شد این تعاملات بیش از پیش باشد.

در این نشست که نظام‌الدین زاهدی سفیر تاجیکستان نیز حضور داشت پیرو صحبت‌های خواجه زاده گفت: حضور کمیته دولتی مدیریت زمین و ژئودزی جمهوری تاجیکستان بسیار پربار و پر از دستاورد بود که از این بابت از سازمان نقشه‌برداری کشور کمال تشکر و قدردانی را دارم؛ وی همچنین ابراز امیدواری نمود که در آینده شاهد همکاری‌های دو جانبه بیشتری در زمینه علوم ژئوماتیک و صدور خدمات فنی و مهندسی متخصصان سازمان نقشه‌برداری کشور باشیم.

به گزارش مهر این تفاهم‌نامه با ۹ دستور جلسه و در دو نسخه به زبان‌های فارسی و تاجیکی با اعتبار یکسان در روز (چهارشنبه ۲۳ خردادماه) در ایران تهیه و به امضای طرفین رسید.