بازار سیاه بلیط هواپیما و قطار در آبادان تشکیل شده است

بازار سیاه بلیط هواپیما و قطار در آبادان تشکیل شده است

مهر: حجت‌الاسلام عبدالحسین غبیشاوی ظهر امروز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه آبادان که در مصلی این شهر برگزار شد اظهار کرد: رفته رفته به زمان انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم و لازم است مردم با دقت و آگاهانه رئیس جمهوری را انتخاب کنند که به درد این نظام بخورد.

وی حضور در کف میدان را از ویژگی‌های رئیس جمهور این نظام عنوان کرد و افزود: فردی انتخاب شود که برای حل مشکلات مردم دوندگی کند همانند شهید آیت‌الله رئیسی که همه وقت خود را صرف خدمت به مردم کرد.

امام جمعه آبادان ادامه داد: فرار از دنیا طلبی دنیا پرستی و شهرت پرستی از دیگر ویژگی رئیس جمهور آینده است.

وی افزود: چیزی که باید برای رئیس جمهور با ارزش باشد خدمت به خلق و کشور است رئیس جمهور باید عفو و گذشت انقلابی داشته باشد توان حاشیه گریزی و تمرکز بر مأموریت را داشته باشد.

حجت‌الاسلام غبیشاوی با اشاره به فرارسیدن ماه ذی‌الحجه عنوان کرد: اول این ماه پر خیر سالروز ازدواج امیرالمومنین و صدیقه کبری علیهم السلام است که در تقویم به روز ازدواج معروف است.

وی ادامه: در جامعه ما جوانانی هستند که قدرت تشکیل خانواده را ندارند و به لحاظ شغل مسکن و جهیزیه با مشکل مواجه هستند و توان تهیه آن را ندارند. مسؤولان امر و نخبگان تأثیرگذار در رابطه با مسائل فرهنگی ازدواج باید برای این زمینه چاره‌ای بیندیشند.

حجت‌الاسلام غبیشاوی در ادامه خواستار اصلاح مسیر میدان ثامن به سوی ابوشانک شد و افزود: این مسیر قربانی‌های زیادی گرفته و لازم است متولیان امر به آن توجه کنند و این مسیر خطرناک اصلاح شود.

وی با بیان اینکه بازار سیاه بلیط هواپیمای و قطار تشکیل شده است گفت: اکنون تابستان فصل مسافرت است ولی بلیط قطار کمیاب شده و فقط با قیمت گزاف وجود دارد.

امام جمعه آبادان توضیح داد: مردم به دلیل وجود فرودگاه و راه آهن در این منطقه خوشحال هستند و باید تمهیدات لازم اتخاذ شود. بلیط فقط با هزینه‌های گزاف وجود دارد و باید وضعیت فعلی باید ساماندهی و نظارت چند برابر شود.

حجت‌الاسلام غبیشاوی تصریح کرد: هر جا کوتاهی شود حتماً عده‌ای سوداگری می‌کنند؛ مردم برای پیگیری رفع بازار سیاه بلیط باید به چه کسی مراجعه کنند؟