احتمال خسارت به باغداران استان تهران

احتمال خسارت به باغداران استان تهران

مهر: حامد یزدی مهر بعد از ظهر دوشنبه از صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی در استان تهران خبر داد و گفت: این هشدار با تأکید بر هشدار زرد صادره طی روز گذشته به همه دستگاه‌های اجرایی و امدادی و عضو ستاد ابلاغ و مدیریت بحران به حالت آماده باش کامل در آمده است.

یزدی مهر با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی از اواخر وقت امروز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه تا پایان اواخر وقت فردا سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه شاهد تشدید فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایداری‌های محلی خواهیم بود گفت: مخاطره مورد پیش بینی با رگبار باران رعد و برق تگرگ صاعقه و وزش باد شدید به ویژه در نیمه شمالی و در نواحی مستعد یعنی نیمه جنوبی استان با گردوخاک همراه خواهد بود.

وی با بیان اینکه در اثر این مخاطره لغزندگی جاده‌ها آب گرفتگی معابر جاری شدن روان آب سیلابی شدن مسیل‌ها طغیان رودخانه‌های فصلی اختلال در سفرها و کاهش دید را خواهیم داشت افزود: از همه مردم عزیز به ویژه شهروندان استان تهران می‌خواهیم ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری از اتراق در حاشیه رودها و مسیل های پایتخت بپرهیزند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها تاکید و عنوان کرد: افراد از حضور در نواحی مرتفع بپرهیزند و ذینفعان نسبت به استحکام سازه‌های موقت بنرها داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی اطمینان حاصل کنند.

یزدی مهر بر لزوم لایروبی کانال‌ها و آب روها تاکید و اظهار کرد: با توجه به اینکه در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ مورد انتظار است از همه کسانی که قصد تردد در این مسیرها را دارند توصیه می‌شود در صورت عدم ضرورت طی مدت مذکور از این نواحی تردد نکنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به احتمال رخداد تگرگ و خسارت به محصولات زراعی و باغی توصیه کرد: از کشاورزان و باغداران می‌خواهیم تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به این بخش را اتخاد کنند.