تأمین آب پنج هزارمین روستای کشور

تأمین آب پنج هزارمین روستای کشور

مهر: به نقل از آبفای کشور هاشم امینی مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اعلام این خبر گفت: با اجرای طرح جهاد آبرسانی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون مشکلات تأمین آب تعداد ۵۰۰۰ روستا با جمعیت ۲.۶۶ میلیون نفر برطرف شده است.

وی از افتتاح طرح آبرسانی به شهر درگهان و روستای هُلُر از طریق سامانه آب شیرین‌کن خبر داد و افزود: تأمین پایدار آب شرب شهروندان مناطق مختلف قشم و توسعه زیرساخت‌های آن یکی از اولویت‌های وزارت نیرو محسوب می‌شود.

او ادامه داد: با احداث سامانه آب‌شیرین‌کن آب شرب پایدار شهر درگهان و روستای هلر با جمعیت ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ مشکلی تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه با افتتاح آب شیرین‌کن شهر لیردف کیفیت آب این شهر و ۲۰ روستای مجتمع آبرسانی کاشی‌کرتی از توابع شهرستان جاسک با جمعیت بالغ بر ۱۰ هزار و ۴۵۱ نفر ارتقا چشم گیری پیدا خواهد کرد گفت: با توجه به تأمین آب ۲۰ روستای شهرستان جاسک از ۲ حلقه چاه حفر شده در دشت زرآباد استان سیستان و بلوچستان و شورشدن تدریجی این چاه‌ها مقرر شد تا با راه‌اندازی این آب‌شیرین‌کن کیفیت آب این شهرها بهبود یابد تا مردم عزیز کشورمان بتوانند از آب شرب با کیفیت و مطلوب استفاده کنند.

امینی با اشاره به اینکه با افتتاح خط انتقال آب از مخزن درکوه به روستاهای کنار سیاه تم گس دولاب سرریگ عایشه آباد و چاهو شرقی و غربی ۶۲۹۴ نفر از آب شرب بهره‌مند خواهند شد بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات مهم و مؤثر شرکت آب و فاضلاب کشور در روز عید سعید فطر کلنگ‌زنی خط انتقال آب از دوراهی بندر خمیر تا کهورستان به طول ۷۲ کیلومتر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پایان خاطرنشان کرد: با اتمام این طرح شهر رویدور و ۳۸ روستای منطقه کهورستان و خمیر از آب شرب بهره‌مند خواهند شد.