هشدار زرد؛ ممنوعیت تردد دریایی

هشدار زرد؛ ممنوعیت تردد دریایی

مهر: از وزارت راه و شهرسازی کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره پیش‌بینی وضعیت آب و هوای روز (۱۹ فروردین ۱۴۰۳) گفت: در سه روز آینده بارش باران رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در شمال غرب غرب و جنوب غرب پیش‌بینی شده‌است. بارش‌ها در روز چهارشنبه ضمن تشدید در غرب و شمال غرب به مناطقی از مرکز جنوب و سواحل دریای خزر و ارتفاعات زاگرس و البرز نیز می‌رسد.

رفیعی ادامه‌داد: در روز پنج شنبه نیز سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور فعال است و در سواحل دریای خزر شمال شرق و مناطق شمالی و شمال غرب از شدت بیشتری برخوردار است.

کارشناس سازمان هواشناسی از صدور هشدار زرد برای استان‌های آذربایجان غربی آذربایجان شرقی اردبیل کردستان زنجان قزوین کرمانشاه ایلام خوزستان و دامنه و ارتفاعات استان‌های لرستان همدان مرکزی گیلان مازندران گلستان البرز و تهران خبر داد. برای سه روز آینده در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید همراه با گرد و خاک همچنین دریای عمان خلیج فارس و دریای خزر متلاطم پیش‌بینی می‌شوند.

رفیعی با اشاره با اشاره به پیش‌بینی وضعیت آب و هوای پایتخت گفت: امروز بعد از ظهر احتمال رگبار و رعد و برق و وزش بادهای شدید وجود دارد و بیشینه دمای تهران امروز به ۲۶ درجه بالای صفر می‌رسد.