مانور رویداد صنعت مالی ایران در سال جهش تولید با مشارکت مردمی

مانور رویداد صنعت مالی ایران در سال جهش تولید با مشارکت مردمی

مهر: همزمان با نامگذاری شعار امسال با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویداد صنعت مالی کشور با حضور پر رنگ وزارت اقتصاد و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه آن و همچنین شرکت‌های معتبر فعال داخلی و خارجی در حوزه‌های بورس بانک و بیمه طی ۱۹ الی ۲۲ مرداد ماه امسال با رویکرد معرفی توانمندی‌های داخلی برای تأمین مالی چرخه تولید در اقتصاد مردمی برگزار می‌شود.

این نمایشگاه که همه ساله در جهت افزایش ارتباط و آگاهی مردم کشور از بازار مالی و خدمات آن بالا بردن سواد مالی ارائه توانمندی‌های داخلی بویژه تأمین مالی در هر سه حوزه بورس بانک و بیمه از طریق آموزش و فرهنگ سازی برگزار می‌شود مانور صنعت مالی ایران در برابر شدیدترین تحریم‌های ظالمانه غرب بر علیه این صنعت نیز به شمار می‌رود.

تاکنون پانزده دوره از این رویداد با موفقیت در کشور برگزار شده و شانزدهمین دوره این نمایشگاه در ۱۹ الی ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۳ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با رویکرد مشارکت مردم در جهش تولید کشور برپا می‌شود.

رویداد فاینکس به عنوان رویداد مهم فرهنگ ساز بازار سرمایه مسیری برای ارتباط مؤثر و گسترده ارکان و نهادهای مالی با عموم مردم و جامعه مخاطبین آن است تا با ارائه ویترینی از دستاوردها و ابزارهای مالی و سرمایه گذاری در این بازار امکان تقویت اعتماد عمومی به عنوان سرمایه اصلی صنعت مالی کشور را فراهم آورد.

نمایشگاه تخصصی بورس بانک و بیمه فرصت خوبی برای نهادهای ارائه‌کننده خدمات مالی است. نگاهی به رویدادهای برگزار شده فاینکس در سال‌های اخیر و رشد چشمگیر ارتقای توان شرکت‌ها و نهادهای مالی در معرفی و ارائه اطلاعات به مخاطبان خود نشان از تغییر نگاه و عمیق‌تر شدن دیدگاه‌ها به بازار سرمایه حرفه‌ای است.

تعیین هوشمندانه زمان برگزاری رویداد امسال با توجه به امکان حضور بهتر ناشران و سرمایه گذاران و همچنین سهامداران و تولیدکنندگان صنایع مختلف کشور پس از فصل مجامع شرکت‌های بورسی و همچنین امکان حضور پر رنگ تر جوانان و نوجوانان در مقاطع تحصیلی مختلف و دانشجویان و اساتید دانشگاهی اندیشیده شده که می‌تواند به انتقال پیام این رویداد کمک شایانی نماید.

برگزاری نمایشگاه‌های تجاری و مالی در بیشتر کشورهای جهان با هدف توسعه و ایجاد رونق امری متداول است و در ایران نیز شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی با توجه به شعار سال و اهداف انتخابی خود تلاش می‌کنند از حضور مردم و مسؤولان در دورانی که اقتصاد کشور با مشکلات اقتصادی در کنار تحریم‌ها دست و پنجه نرم می‌کند بیشترین بهره برداری مؤثر را داشته باشند.