احتمال وقوع خسارت به صنعت کشاورزی به دلیل وضعیت هوا

احتمال وقوع خسارت به صنعت کشاورزی به دلیل وضعیت هوا

مهر: امروز سامانه بارشی از مناطق جنوبی وارد کشور شد و استان‌های هرمزگان بوشهر و فارس تحت تأثیر این سامانه قرار گرفته است.

همچنین امروز یکشنبه جنوب غرب غرب شمال غرب دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس و البرز غربی بارش دارند ضمن اینکه بخش‌هایی از استان‌های ساحلی خزر و جنوب شرق نیز بارش خواهند داشت.

بارش‌ها همراه با رعد و برق وزش باد شدید موقتی خواهد بود در برخی نقاط سبب خیزش گردو خاک خواهد شد و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

شدت بارش‌ها امروز به استان‌های خوزستان فارس ایلام لرستان کهگیلویه و بویراحمد غرب استان‌های کردستان و کرمانشاه و جنوب استان‌های آذربایجان شرقی و غربی مربوط می‌شود.

روز دوشنبه فعالیت این سامانه بارشی تقویت می‌شود علاوه بر این مناطقی که گفته شد در شمال شرق و شرق کشور و مرکز بارندگی خواهند داشت.

شدت بارش‌ها روز دوشنبه مربوط به شمال شرق خوزستان نیمه شرقی لرستان کهگیلویه و بویراحمد فارس شمال غرب چهارمحال و بختیاری غرب اصفهان و نیمه جنوبی استان‌های همدان و مرکزی بارش‌ها قابل توجه خواهد بود.

احتمال وقوع خسارت به چادرهای مسافرتی و صنعت کشاورزی

روز دوشنبه با شدت بارش‌ها در استان‌های مرکزی قم البرز تهران و نیمه جنوبی همدان و لرستان خوزستان چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بوشهر و فارس مخاطراتی را به همراه خواهد داشت از جمله بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها جاری شدن روان آب‌ها آب گرفتگی معابر عمومی همینطور در مناطق سردسیر و کوهستانی باعث کاهش دید لغزندگی جاده‌ها کولاک و برف و احتمال سقوط بهمن در دامنه‌های برفی وجود دارد.

همچنین وقوع صاعقه ریزش سنگ در مناطق کوهستانی و خسارت به چادرهای مسافرتی و صنعت کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور توصیه کرد: هموطنان به هنگام سفر با خودرو علاوه بر به همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی از توقف در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها فعالیت‌های کوهنوردی چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق مرتفع خودداری کنند.

ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور

روز سه شنبه این بارش‌ها به شرق و شمال شرق کشور به شکل پراکنده محدود خواهد شد و به فعالیت خود پایان خواهد داد اما از اواخر وقت روز سه شنبه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد می‌شود و طی روز چهارشنبه شمال غرب استان‌های ساحلی خزر و ارتفاعات البرز در بر می‌گیرد.

امروز در جنوب غرب و غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور و روز دوشنبه بخش‌های مرکزی و شمال شرق کشور وزش باد شدید خواهد بود و که این شرایط باعث ایجاد گرد و خاک در برخی مناطق خواهد شد.

روز دوشنبه آب‌های خلیج فارس دریای عمان و مناطق غربی دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود یعنی مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان بوشهر هرمزگان هشدار نارنجی دریافت کرده‌اند زیرا افزایش ارتفاع موج را خواهند داشت و هموطنان و گردشگران نوروزی به این موضوع دقت و توجه داشته باشند.

امروز بیشینه هوای تهران ۲۳ درجه بالای صفر پیش بینی شده و کمینه هوا تهران به ۱۱ درجه بالای صفر رسید و فردا به ۱۲ تا ۱۳ درجه بالای صفر می‌رسد.

تهران از لحاظ شرایط جوی دارای آسمانی صاف تا قسمتی ابری و افزایش دما را در برخی ساعات خواهد داشت.