ارایه ۳۵ میلیون خدمت رایگان به مناطق محروم از سوی جهاد دامپزشکی

ارایه ۳۵ میلیون خدمت رایگان به مناطق محروم از سوی جهاد دامپزشکی

مهر: امین اسدی مسؤول هماهنگ کننده امور مرتبط با جهاد دامپزشکی سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه جهاد دامپزشکی تاکنون ۳۵ میلیون خدمت رایگان در نقاط محروم و صعب‌العبور در زمینه‌هایی همچون واکسیناسیون درمان تشخیص آموزش و ترویج و مدیریت بیماری‌های دامی انجام داده است گفت: جهاد دامپزشکی کار و خدمات جهادی به ویژه در مناطق محروم و صعب‌العبور را با استفاده از ظرفیت سایر ارگان‌های دولتی و غیردولتی در حوزه پیشگیری و مدیریت بیماری‌های دامی و آموزش و ترویج ادامه می‌دهد.

وی افزود: جهاد دامپزشکی از خرداد سال ۱۴۰۱ با سه مأموریت اصلی ارائه خدمات در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته پیشگیری از بیماری‌ها دامی مدیریت بیماری‌ها و آموزش و ترویج مسائل مرتبط با دامداری‌ها در قالب اهداف اصلی و تخصصی این سازمان فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: در این رزمایش‌ها از ظرفیت‌های دیگر ارگان‌های دولتی و غیردولتی سپاه و بسیج و گروه‌های جهادی برای تسریع خدمت‌رسانی به مناطق صعب‌العبور استفاده می‌شود.

اسدی گفت: کنترل بیماری‌های دام و طیور از جمله وظایف سازمان دامپزشکی است که در این راستا می‌توان به منظور اجرای سیاست‌های این سازمان از استعداد و ظرفیت‌های گروه‌های جهادی در مناطق روستایی برای خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی استفاده بهینه کرد.

وی با بیان این که یکی از مهمترین اقدامات سازمان دامپزشکی کشور برگزاری رزمایش‌های برنامه‌محور جهاد دامپزشکی است تصریح کرد: اهم خدمات در این رزمایش‌ها به مناطق کم‌برخوردار و صعب‌العبور عشایری ارائه خواهد شد و این خدمات رایگان شامل واکسیناسیون سمپاشی اماکن دامی آموزش و ترویج و تشخیص و درمان دام‌های عشایری خواهد بود که در سنوات گذشته امکان‌پذیر نبود.