متوسط قیمت کالاهای خوراکی در دی ١۴٠٢ چقدر بود؟

متوسط قیمت کالاهای خوراکی در دی ١۴٠٢ چقدر بود؟

مهر: در دی ماه ١۴٠٢ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات

در این گروه اقلام رشته آش با ۳.۴ درصد و ماکارونی با ٢.٢ درصد و بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به برنج ایرانی درجه یک با ٠.٧- درصد است.

گوشت قرمز سفید و فرآورده‌های آن‌ها

در این گروه اقلام “گوشت گوسفند با ۱۰.۹ درصد گوشت گاو یا گوساله با ٣.٩ درصد و کنسرو تن ماهی با ٣.١ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات تخم مرغ و انواع روغن

در این گروه بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به شیر خشک با ۷.۸ درصد تخم مرغ ماشینی با ١.٩ درصد و کره پاستوریزه با ۱.۷ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به روغن نباتی جامد با ٣.٢- درصد و روغن مایع با ١.٨- درصد است.

میوه و خشکبار

در این گروه بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به هندوانه با ۱۷.۲ درصد انار با ١٣.٩ درصد و کشش پلویی با ٧.٨ درصد همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به خربزه با ١۵.٩- درصد و پرتقال با ۴.۴- درصد است.

سبزیجات و حبوبات

در این گروه بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به پیاز با ۱۷.۷ درصد قارچ با ۴.٩ درصد و فلفل دلمه‌ای با ۴.٠ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به گوجه فرنگی با ١٣.۵- درصد و کدو سبز با ١.٩- درصد است.

قند و شکر آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها

در این گروه بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به سس گوجه فرنگی با ۳.۱ درصد چای خارجی بسته‌ای با ١.٨ درصد و رب گوجه فرنگی با ١.۵ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به شکر با ٠.۴- درصد و قند با ٠.٣- درصد است.