تهران، خراسان رضوی و اصفهان بالاترین میزان مصرف گاز را دارند

تهران، خراسان رضوی و اصفهان بالاترین میزان مصرف گاز را دارند

مهر: سعید عقلی مدیر مرکز راهبری شبکه گاز کشور در سیما در رابطه با میزان مصرف گاز در کشور اظهار کرد: با افزایش بیش از ۱۱ میلیون مترمکعبی مصرف روز گذشته در بخش‌های خانگی تجاری و صنایع غیر عمده نسبت به چهارشنبه ۱۱ بهمن نصاب جدیدی از مصرف گاز در سال ۱۴۰۲ به ثبت رسید.

وی ادامه داد: با ورود سامانه بارشی جدید که به‌زودی بخش عمده‌ای از کشور را فرا می‌گیرد پیش‌بینی می‌کنیم مصرف گاز طی امروز و فردا به حدود ۶۵۰ میلیون مترمکعب برسد.

مدیر مرکز راهبری شبکه گاز کشور گفت: سه استان تهران خراسان رضوی و اصفهان بالاترین میزان مصرف یعنی حدود یک‌سوم مصرف بخش خانگی تجاری و صنایع غیر عمده کشور را به خود اختصاص داده‌اند؛ مصرف گاز این سه استان پنجشنبه ۱۲ بهمن معادل ۷ میلیون مترمکعب افزایش داشته که این میزان مصرف معادل مصرف استان چهارمحال و بختیاری با ۳۵۰ هزار مشترک گاز است.

وی با بیان این‌که شهر تهران با ۲۵ مترمکعب به ازای هر واحد مسکونی بالاترین سرانه مصرف در اقلیم سه را در اختیار دارد اضافه کرد: استان آذربایجان غربی بالاترین سرانه مصرف در اقلیم یک استان کردستان بالاترین سرانه مصرف در اقلیم دو و استان گلستان بالاترین سرانه مصرف در اقلیم سه را دارا هستند.

عقلی بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف گاز تأکید کرد: از همه هموطنان به ویژه در سه استان پرمصرف کشور تقاضا می‌کنیم با استفاده از وسایل با بازدهی بالا و استفاده از فضاهای مناسب گرمایشی در بخش خانگی عدم استفاده از وسایل گرمایشی در فضای باز در بخش تجاری و عمومی و همچنین رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد در بخش اداری و دولتی به استفاده بهتر از گاز در این شرایط کمک کنند.