مطالعات استخراج گاز از دریای مازندران در دستور کار قرار گرفت

مطالعات استخراج گاز از دریای مازندران در دستور کار قرار گرفت

مهر: سیدمحمود حسینی پور روز شنبه در جلسه ستاد عالی رشد اقتصادی استان در ساری با اشاره به ناترازی های موجود در انرژی برق و گاز این استان افزود: برای رفع این مشکل ماموریت‌هایی برای دستگاه‌های اجرایی استان در نظر گرفته شده بود که در جلسه امروز توضیحاتی نیز در این زمینه ارائه شد.

وی اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته در صنعت برق و گاز مازندران چه در بخش سرمایه گذاری و چه در افزایش بهره‌وری رشد قابل ملاحظه صورت گرفته است که فراتر از حد انتظار ستاد عالی رشد اقتصادی استان بود.

مقام عالی دولت در مازندران خاطرنشان کرد: در حوزه برق نیز با اجرای ۴۸ طرح بزرگ از محل منابع فاینانس امیدواریم ناترازی برق به ویژه در بخش صنعت این استان رفع شود.

حسینی پور بر لزوم رفع موانع و مشکلات فراروی بخش خصوصی برای ایجاد سرمایه گذاری در صنعت برق مازندران تاکید کرد و گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها برای تحقق این مهم به شکل مطلوب استفاده کرد.

وی با اشاره به صنعتی بودن شهر آمل و وجود واحدهای تولیدی و صنعتی فراوان در این منطقه تصریح کرد: فعالان اقتصادی آمل در رشد اقتصادی استان نقش مؤثری دارند و این روند باید در سایر شهرستان‌ها نیز عملیاتی و اجرایی شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه رشد اقتصادی مازندران از جمله در آمل روند مطلوبی را طی می‌کند افزود: دیگر شهرستان‌های استان نیز باید در رشد اقتصادی هشت درصدی نقش و سهم بیشتری ایفا کنند.

حسینی پور اظهار کرد: در صورت محقق شدن رشد اقتصادی هشت درصدی مازندران برای سال آینده رشد اقتصادی ۱۲ درصدی را در این استان هدف گذاری خواهیم کرد.