انجام بزرگترین عرضه سازمان خصوصی سازی در سال ۱۴۰۲

انجام بزرگترین عرضه سازمان خصوصی سازی در سال ۱۴۰۲

مهر: بر اساس اعلام سازمان خصوصی سازی ۵.۴ درصد از سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ) با تصمیم هیأت واگذاری توسط سازمان خصوصی سازی عرضه می‌شود. این ارزش سهام عرضه شده که از نظر ارزش بزرگترین عرضه سهام دولت در سال جاری خواهد بود حدود ۵۴ هزار میلیارد تومان است.

سازمان خصوصی سازی این بلوک ۵.۴ درصدی را با شرایط پرداخت ۳۰ درصد نقد و مابقی طی ۳ سال با فواصل زمانی ۶ ماهه و نرخ سود ۲۳ درصد عرضه می‌کند. قیمت پایه هر سهم این شرکت معادل قیمت تابلو بورس در روز عرضه (معادل قیمت پایانی روز قبل از عرضه) به اضافه ۱۱۷ درصد به شرط آن که از مبلغ ۲۴.۶۱۰ ریال کمتر نباشد؛ تعیین شده است.

جزئیات شرایط این عرضه علاوه بر درج در سایت سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه عرضه شرکت بورس و اوراق بهادار تهران نیز منتشر شده است.

مطابق این اطلاعیه تاریخ عرضه سهام در ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ است؛ بر پایه این گزارش متقاضیان باید برای طی تشریفات مربوط به رعایت دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری‌ها درخواست و مستندات مربوطه را تا هفت بهمن ۱۴۰۲ به سازمان خصوصی سازی تحویل دهند و درخواست خرید را تا یک روز قبل از عرضه به شرکت بورس ارائه کنند. با توجه به میزان حصه نقدی ۳۰ درصدی این عرضه؛ در صورت قطعیت معامله رقمی معادل حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز خواهد شد.