نوکیا و اوپو به سازش رسیدند

نوکیا و اوپو به سازش رسیدند

ایسنا: این دو شرکت در بیانیه مشترکی اعلام کردند برای مجوزدهی امتیازهای فناوری نسل پنجم (۵G)  و سایر فناوری‌های بیسیم، به توافق رسیده و به سلسله شکایت‌ها در سراسر جهان پایان دادند. این به معنای آن است که اوپو می‌تواند فروش همه مدل‌های گوشی خود را در آلمان از سربگیرد. این شرکت در سال ۲۰۲۲ به دلیل نقض امتیاز انحصاری نوکیا، توسط آلمان جریمه شده بود.

این توافق شامل امتیازهای انحصاری استانداردهای ضروری در فناوری نسل پنجم و سایر فناوری‌های ارتباطات سلولاری بوده و به درآمد نوکیا از صدور مجوز برای امتیازهای انحصاری خود کمک می‌کند. این شرکت فنلاندی در اواخر سال میلادی گذشته هشدار داده بود که دورنمای رشدش محقق نخواهد شد زیرا قراردادهای مجوزدهی که پیش بینی کرده بود در سال ۲۰۲۳ نهایی شود، به سال جدید کشیده می‌شوند.

جنی لوکاندر، رئیس شرکت نوکیا تکنولوژی در بیانیه‌ای اعلام کرد توافق جدید به همراه سایر توافق‌های تلفن هوشمند بزرگی که طی سال گذشته منعقد شدند، ثبات مالی بلندمدت برای کسب و کار مجوزدهی نوکیا فراهم خواهند کرد.

نوکیا حتی پس از فروپاشی امپراطوری تلفن هوشمندش، یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری فنلاند مانده است. این شرکت، یک تامین کننده مهم تجهیزات و فناوری بی‌سیم برای اپراتورهای شبکه موبایل بوده و با شرکت چینی هواوی برای قراردادهای آنتن‌های موبایل نسل پنجم در سراسر جهان رقابت می‌کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمار موسسه تحقیقاتی IDC نشان می‌دهد اوپو در سال میلادی گذشته، بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه تلفن هوشمند فروخت و چهارمین سازنده بزرگ تلفن هوشمند در جهان شد.