آغاز ثبت‌نام اولیه انتخاب خودروهای وارداتی جانبازان از فردا

آغاز ثبت‌نام اولیه انتخاب خودروهای وارداتی جانبازان از فردا

مهر: مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به آغاز ثبت‌نام اولیه خودرو وارداتی جانبازان اعلام کرد: جانبازان مشمول دریافت خودروهای وارداتی می‌توانند جهت اطلاع از نوع خودروهای وارداتی عرضه‌شده و انتخاب آن از فردا به سایت Janbazan.saleauto.ir مراجعه و خودرو موردنیاز خود را تعیین کنند. این مرحله صرفاً جهت پایش درخواست جانبازان برای برنامه‌ریزی واردات و زمان‌بندی تحویل خودرو است.

وی افزود: بر اساس ماده ۱۷ آئین‌نامه اجرایی بند (و) تبصره (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ و تکالیف مترتب به قانون فوق از چهارشنبه به مدت ۹ روز جانبازان می‌توانند با مراجعه به سایت مذکور نوع خودروی خود را انتخاب کنند.

بر همین اساس و به منظور جلوگیری از ازدحام و بروز ایجاد نواقص فنی احتمالی نمایش خودروها در سه مرحله انجام می‌پذیرد. در روزهای چهارم و پنجم بهمن‌ماه جانبازان ۷۰ درصد ویژه امکان انتخاب خودرو دارند. در روزهای ششم و هفتم بهمن‌ماه سایر جانبازان ۷۰ درصد خودروهای خود را انتخاب خواهند کرد و در نهایت روزهای هشتم و نهم بهمن‌ماه نیز جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد می‌توانند به سایت مراجعه کنند و خودروهای وارداتی خود را مشاهده و انتخاب کند.

همچنین به منظور جلوگیری از هرگونه اجحاف از حقوق جانبازان روزهای ۱۰ ۱۱ و ۱۲ بهمن مجدداً سامانه برای کلیه جانبازان واجد شرایط باز و چنانچه جانبازی از ثبت‌نام جامانده یا قصد ویرایش دارد این امکان فراهم است تا اقدام کند.

ضیغمی در این رابطه عنوان کرد: تعیین سقف انتخاب خودرو توسط جانبازان بر اساس فهرست ارائه‌شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و وزارت صنعت معدن و تجارت هیچ دخل و تصرفی در آن ندارد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: با توجه به اینکه تمام خودروهای نمایش داده شده دارای کف درخواست بوده و چنانچه حدنصاب خودرو تکمیل نشود به جانباز اطلاع‌رسانی می‌شود تا خودرو دیگری را انتخاب کند لذا انتخاب خودرو هیچ‌گونه حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند و تعهد شرکت‌های واردکننده صرفاً زمانی ایجاد می‌شود که با جانبازان قرارداد منعقد کند.