تهیه بسته اعتباری ۵ همتی برای توسعه حمل و نقل استان «زنجان»

تهیه بسته اعتباری ۵ همتی برای توسعه حمل و نقل استان «زنجان»

مهر: امیر محمود غفاری معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی از تهیه بسته اعتباری حمل و نقلی پیش از سفر رئیس جمهوری به استان زنجان خبر داد و گفت: بسته عملیاتی حمل و نقلی استان زنجان که پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و مدیریتی با محوریت معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع در ستاد وزارتخانه با حضور دستگاه‌های تابعه تنظیم شده بود در پیش جلسه مربوط با حضور معاون اول رئیس جمهور نیز تأیید شد و در جریان سفر اخیر رئیس جمهوری به این استان مورد تصویب نهایی قرار گرفت.

تکمیل خط دوم راه‌آهن قزوین – زنجان و دو خطه شدن راه آهن تهران به تبریز

وی با اشاره به اهم پروژه‌های مصوب بسته عملیاتی فوق‌الذکر با ارزش تقریبی ۵ همت اظهار کرد: پروژه تکمیل خط دوم راه‌آهن قزوین – زنجان با مشارکت سازمان برنامه و بودجه کشور وزارت نفت وزارت راه و شهرسازی (شرکت راه آهن ج. ا. ا) استانداری و فولاد مبارکه اصفهان با هدف ارتقا ظرفیت شبکه حمل و نقل ریلی در شمال غرب کشور از جمله این پروژه‌ها بود که با احداث این قطعه راه آهن تهران به تبریز به‌صورت کامل دو خطه می‌شود.

غفاری افزود: از دیگر پروژه‌ها تکمیل محورهای تعریض و بهسازی محور ترانزیت زنجان – میانه راه اصلی سه راهی بناب – منجیل باند دوم محور زنجان – بیجار باند دوم محور زنجان-دندی زنجان -سلطانیه ابهر-تاکستان و باند دوم محور سلطانیه-قیدار–کبودرآهنگ است.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی پروژه‌های دیگر را رفع نقاط حادثه‌خیز بهسازی و ایمن سازی راه‌های روستایی و تکمیل تقاطع غیر همسطح دانشگاه زنجان عنوان کرد.

وی «تکمیل راه اصلی کلور – درام تکمیل راه آببرشفتملاسرا قطعات (۱ و ۲) و تبدیل محور فرعی ابهر – قیدار به راه اصلی» و «تبدیل ۷ ایستگاه هواشناسی سنتی به خودکار هواشناسی» را از دیگر پروژه‌های مصوب و مهم بسته عملیاتی حمل و نقلی استان زنجان اعلام کرد.