چرا طلا گران شد؟/ پیش‌بینی کاهش قیمت‌ها با ورود بانک مرکزی

چرا طلا گران شد؟/ پیش‌بینی کاهش قیمت‌ها با ورود بانک مرکزی

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه اظهار داشت: امروز هم نسبت به آخرین معاملات هفته قبل قیمت‌ها افزایش یافته است که ۳ دلیل دارد.

او با بیان اینکه افزایش تقاضا باعث افزایش نرخ‌ها در بازار شده است گفت: علاوه براین قیمت جهانی طلا هم ۱۸ دلار نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته ضمن اینکه قیمت دلار هم در بازار داخلی بالا رفته است.

این فعال بازار طلا و جواهر تأکید کرد: برهمین اساس قیمت سکه و طلا نسبت به آخرین روز هفته افزایش یافته است؛ قیمت سکه نسبت به روز پنج‌شنبه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

کشتی‌آرای گفت:‌ قیمت طلای ۱۸عیار هم نسبت به روز پنج‌شنبه ۶۰ هزار تومان افزایش یافته است ضمن اینکه حباب سکه هم با افزایش همراه شده و الآن به ۷ میلیون تومان رسیده است.

او درباره احتمال کاهش قیمت طلا و سکه در بازار طی روزهای آینده افزود: هر زمان قیمت ارز افزایش پیدا می‌کند بانک مرکزی وارد بازار می‌شود این‌بار هم پیش‌بینی می‌شد بازارساز جلوی افزایش قیمت ارز را بگیرد. شاید در روزهای آینده وارد شود و دراین‌صورت قیمت طلا و سکه هم کاهشی می‌شود.

+