آب‌های جنوب از فردا تا پایان هفته مواج و متلاطم است

آب‌های جنوب از فردا تا پایان هفته مواج و متلاطم است

مهر: به نقل از وزارت راه و شهرسازی بر اساس هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی سامانه وزش باد به نسبت شدید تا شدید و افزایش ارتفاع موج از فردا دوشنبه تا جمعه موجب وزش باد به نسبت شدید تا شدید (بیشینه سرعت وزش باد تا ۳۲ نات) و افزایش بیشینه ارتفاع موج در مناطق ساحلی بیش از یک متر و دور از ساحل بیش از ۲ متر با تاکید بر مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس فعال خواهد بود.

منطقه اثر این سامانه مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در دریای عمان اعلام شده است.

سه‌شنبه و چهارشنبه مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان بوشهر هرمزگان و سیستان و بلوچستان در خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان درگیر این شرایط جوی خواهند شد. این سامانه روزهای پنج‌شنبه و جمعه مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان در خلیج فارس را در بر می‌گیرد.

مواج شدن آب‌های جنوب اختلال در تردد و فعالیت‌های دریایی خطر غرق شدن شناورها به ویژه شناورهای سبک و نیمه سنگین پاره شدن تورهای صیادی و خطر غرق شدن شناگرها خطر خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحل و اختلال در فعالیت سکوهای نفتی را به دنبال دارد.

سازمان هواشناسی به منع فعالیت شیلاتی و ممانعت از تردد شناورهای سبک ممانعت از ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر منع فعالیت‌های پشتیبانی فراساحل اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحل و سکوهای نفتی همچنین آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توسط فعالان دریایی توصیه کرده است.