پیش‌بینی افزایش ترافیک ۶۰ میلیونی مرسولات در سال ۱۴۰۳

پیش‌بینی افزایش ترافیک ۶۰ میلیونی مرسولات در سال ۱۴۰۳

ایسنا: افزایش ترافیک مرسولات پستی در کشور مدتی است که توسط مسئولان مطرح می‌شود. ابتدای سال جاری اعلام شد امسال با توجه به شرایط فراهم شده برای فروشگاه‌های اینترنتی و استفاده از پلتفرم‌های داخلی، حدود ۱۱ درصد نسبت به فروردین سال گذشته افزایش ترافیک مرسولات داشته که این نشان دهنده اطمینان مردم به سکوها و پلتفرم‌های داخلی است.

موضوعی که بار دیگر، محمود لیائی- مدیر عامل شرکت ملی پست- به آن اشاره کرد و گفت: روزهایی مصادف شد با جمعه سیاه و ما امسال غافل گیر شدیم و پیش‌بینی ما برای عبور از این روز ۲۰ درصد افزایش ترافیک بود اما شهروندان ما را با افزایش ۳۷ درصدی مواجه کردند.

در این راستا اخیرا مجمع عمومی عادی صاحبان سهام این شرکت با موضوع گزارشات اعتبارات و عملیات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۱ به ریاست علی اصغر انصاری-معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- و با حضور محمود لیائی- معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست- اعضای هیأت مدیره و سایر صاحبان سهام این شرکت در سالن کنفرانس ساختمان وزارت ارتباطات برگزار شد.  

در این جلسه مدیر عامل شرکت ملی پست نیز از ابلاغ ساختار شرکت ملی پست توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور خبر داد و به پیش بینی افزایش ترافیک ۶۰ میلیونی مرسولات در سال جدید اشاره کرد.

وی در مورد اقدامات شرکت ملی پست در سال ۱۴۰۱ خاطرنشان کرد: در تلاشیم از توان بخش خصوصی با افزایش نمایندگی‌ها در دو حوزه قبول و توزیع مرسولات پستی بهره‌برداری بیشتری داشته باشیم.

لیائی به تعدد نرم‌افزارهای اجرایی اشاره کرد و از تجمیع این نرم افزارها در یک نرم‌افزار جامع خبر داد و گفت: درراستای یکپارچه‌سازی سامانه‌های مالی شرکت، نرم افزار جامع مالی شرکت ملی پست رونمایی شده و پس از تایید سازمان حسابرسی اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پست با تاکید بر اینکه شرکت پست جزو پیشگامان در حوزه مولدسازی است، گفت: مجوزهای مربوطه در این زمینه از مبادی مربوطه اخذ شده و منتظر دستور کمیته مولدسازی برای اجرای فرایندهای مربوطه هستیم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این مجمع با اشاره به اقدامات و هزینه‌های صورت گرفته در سطح شبکه پستی گفت: این اقدامات باید به گونه‌ای باشد که نتایج آن در تحولات صورت گرفته نمایان باشد.  

وی با تاکید بر ارائه برنامه هوشمندسازی  شبکه پستی به سازمان برنامه و بودجه این برنامه را تحولی برای شرکت ملی پست دانست.  

معاون راهبردی وزیر ارتباطات به بازبینی قوانین شرکت ملی پست در این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: هوشمندسازی  پست علاوه بر مدیریت هزینه‌های پستی، موجب ارتقای خدمات پستی و توسعه بازار می‌شود.

انصاری بر ارائه گزارش کمی خدمات پستی تاکید کرد و افزود: پست باید از طریق مولدسازی برای توسعه خدمات استفاده کند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در انتهای جلسه و پس از استماع گزارش حسابرسی صورت‌های مالی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای که توسط نماینده سازمان حسابرسی قرائت شد، صورت‌های مالی مذکور توسط اعضای مجمع عمومی شرکت مذکور که متشکل از سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی میباشد به تصویب رسید.