بازگشت قیمت دلار به کانال ۴۹هزار تومان/ چرا سکه ثابت ماند؟

بازگشت قیمت دلار به کانال ۴۹هزار تومان/ چرا سکه ثابت ماند؟

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت بازار طلا سکه و ارز اظهار داشت: در چند روز گذشته قیمت جهانی طلا ثابت بود ولی امروز با اعلام شاخص‌های سیاسی و اقتصادی آمریکا قیمت طلای جهانی با افزایش ۱۶دلاری همراه شد و به ۲۰۲۰ دلار رسید.

 

وی افزود: قیمت ارز نیز از اواخر هفته گذشته سیر نزولی داشت و امروز به کانال ۴۹ هزار تومان کاهش یافته است؛ باتوجه به افزایش قیمت جهانی طلا و کاهش قیمت ارز در بازار داخلی قیمت طلا و سکه تغییر چندانی نداشت و با ثبات نسبی همراه بوده است.

این فعال بازار با تأکید بر اینکه قیمت ارز باتوجه به بهبود شرایط اقتصادی کشور و مدیریت توسط بانک مرکزی در روزهای اخیر کاهشی بوده است؛ تصریح کرد: طی دو هفته گذشته بازار با رکود همراه بوده است و باوجود نزدیک شدن شب یلدا به‌خلاف تصورات بازار طلا رونقی نداشته است چراکه این مناسبت بیشتر به بازار خوراکی‌ها مربوط است.

وی با تأکید بر اینکه دادوستدها در بازار سطح پایین است ادامه داد: طلا الآن حباب ندارد و حباب سکه بدون تغییر مانده و همان ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است ضمن اینکه قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان ربع سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی ۱۰ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان و طلای ۱۸عیار هر گرم ۲ میلیون و ۴۵۲ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۲۰۴۱ دلار است.

+