شب گذشته ۶ هزار تن بار هندوانه و انار وارد تهران شد

شب گذشته ۶ هزار تن بار هندوانه و انار وارد تهران شد

مهر: مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان تهران به مهر گفت: همان طور که قول داده شد از ابتدای هفته برای تأمین بازار شب یلدا ۵ هزار تن میوه ذخیره شده وارد بازار شده تا قیمت‌ها روند افزایشی نداشته باشند.

وی افزود: روز گذشته تقریباً ۱۰۰ تریلری معادل ۲ هزار تن هندوانه وارد میدان بارفروشان تهران شد. با برنامه‌ریزی انجام شده کشت هندوانه برای زمستان در شهرهای بوشهر میناب و… انجام شد که کمبودی در بازار کشور وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: روزانه ۱۰۰۰ تن انار و ۲۰۰۰ تن کیوی سیب پرتقال و نارنگی وارد میدان بارفروشان تهران می‌شود. این عدد برای خرمالو ۱۰۰ تن و برای خیار ۵۰۰ تن است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با اشاره به دو میوه شب چله عنوان کرد: شب گذشته ۶ هزار تن بار هندوانه و انار وارد تهران شد و امشب قرار است برای هر یک از این محصولات ۱۰۰۰ تن بار در بازار توزیع شود.

وی اضافه کرد: ۴ هزار تن سیب و پرتقال (هر قلم ۲ هزار تن) از دیگر محصولاتی است که جشن ملی شب یلدا را پوشش می‌دهد.

دارایی نژاد با بیان اینکه امسال بار میوه نسبت به سال گذشته بیشتر است تاکید کرد: مجموعه بار ۵۰ قلم میوه و صیفی‌جات ورودی بازار کشور روزانه بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تن بوده که این آمار برای شب عید به ۴۰ تا ۵۰ هزار تن می‌رسد.

وی یادآور شد: نیازمندی بازار میوه هر استان متفاوت بوده و مثلاً روزانه برای کرج ۵۰۰ تن کاشان ۳۰۰ تن قم ۸۰۰ و… بار ارسال می‌شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در پایان عنوان کرد: پس از پایان شب یلدا قرار است هندوانه‌های کشت شده ۱۰ درصد در بازار داخل توزیع شود و باقی به کشورهایی مانند ترکیه صادر شود.