کداوم وزارتخانه ها هنوز به صورت کاغذی مجوز صادر می کنند؟

کداوم وزارتخانه ها هنوز به صورت کاغذی مجوز صادر می کنند؟

مهر: بر اساس ماده یک قانون تسهیل صدور مجوزها همه مجوزهای کاغذی و قدیمی باید تا آخر سال ۱۴۰۲ به مجوز الکترونیکی یا شناسه یکتا تبدیل شوند.

در این راستا در برخی دستگاه‌ها شامل وزارتخانه‌های ارتباطات راه و شهرسازی ورزش و جوانان نیرو جهاد کشاورزی و سازمان‌های انرژی اتمی و استاندارد و بخش صنفی وزارت صمت این کار شروع شده است.

در این بین با وجود اینکه تا پایان سال باید مجوزهای قدیمی به شناسه یکتا تبدیل شود اما ۱۵ مرجع صدور مجوز شامل ۷ وزارتخانه هنوز زمینه فنی تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیک را فراهم نکرده اند.

بر این اساس بانک مرکزی سازمان حفاظت محیط زیست سازمان صدا و سیما سازمان نظام پزشکی سازمان نظام مهندسی کشاورزی صندوق نوآوری و شکوفایی قوه قضائیه معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری وزارت آموزش و پرورش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزارت صنعت معدن و تجارت وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت کشور شامل شهرداری‌ها زمینه تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا را فراهم نکرده اند.

گفتنی است نیمه مرداد ماه امسال سید احسان خاندوزی در نامه به وزرای بهداشت کار صنعت معدن و تجارت جهاد کشاورزی راه و شهرسازی دادگستری رئیس سازمان صدا و سیما و فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه مجوزهای جدید صرفاً یک شناسه یکتا است درخواست کرده بود که احکام مربوط به ماهیت مجوزهای جدید و نیز تبصره (۶) ماده ۷ مکرر ذیل ماده یک قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را به مأموران نظارتی آن دستگاه‌ها یادآوری کنند.