درخواست خودروسازان بخش خصوصی برای خرید ایران خودرو و سایپا

درخواست خودروسازان بخش خصوصی برای خرید ایران خودرو و سایپا

مهر: بابک احمدی رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: برای واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی باید صلاحیت و اهلیت افراد به دقت بررسی شود و بعد از واگذاری هم نیاز به نظارت و کنترل داریم تا سرمایه گذار به تعهداتش عمل کند.

وی افزود: صنعت خودروسازی یکی از ثروت‌های کشور است شاید مردم رضایت کافی از کیفیت محصولات نداشته باشند اما در کشورهای منطقه ما این صنعت وجود ندارد و حتی در ترکیه هم قطعات خودرو تولید می‌کنند اما هنوز به تولید انبوه خودرو نرسیده‌اند.

احمدی ادامه داد: در راستای اجرای دستور ۸ ماده‌ای رئیس جمهور فرایند خصوصی سازی خودروسازان در حال انجام است. سرمایه گذاران درخواست‌هایی ارائه کرده‌اند. برخی از آن‌ها جزو خودروسازان بخش خصوصی هستند و ما در حال بررسی درخواست‌ها هستیم.

احمدی گفت: در این واگذاری‌ها باید موضوع اشتغال پایدار و عدم توقف جریان تولید و توسعه محصول مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به نقشه راه صنعت خودروسازی افزود: تمرکز تولید خودروسازان خودروهای برقی خواهد بود و همه بخش‌های وزارت صمت نیز برای تولید خودروهای برقی هدف گذاری و همکاری دارند. در حوزه زیرساخت‌های خودروهای برقی نظیر سیستم‌های کنترلی و توسعه باتری هم اکنون چند سرمایه گذار وارد عرصه شده‌اند و کار را آغاز کرده‌ایم.