تحویل ۵۰ کانتینر محموله لجستیکی به بندرعباس

تحویل ۵۰ کانتینر محموله لجستیکی به بندرعباس

مهر: عبدالناصر نیازی مدیرعامل کشتیرانی جنوب-خط ایران با اشاره به استراتژی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تبدیل شدن به یک شرکت حمل‌ونقل چندوجهی گفت: برای دستیابی به این هدف مجموعه اقدامات گسترده‌ای از سوی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حال برنامه‌ریزی است؛ ضمن اینکه در این راستا به تازگی ۵۰ دستگاه کانتینر محموله لجستیکی در پایانه کانتینری شرکت کشتیرانی جنوب-خط ایران در بندرعباس تحویل شده است.

وی افزود: این محموله صادراتی متعلق به بخش خصوصی از سوی شرکت کشتیرانی جنوب- خط ایران به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از مرکز کشور تا مقصد صادراتی خود حمل شده است. کل فرآیند از تحویل کانتینر خالی به صاحب کالا تا حمل ریلی به محوطه پایانه در بندرعباس و سپس حمل به شناور گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این بندر تا رسیدن به مقصد طی یک عملیات لجستیکی با موفقیت انجام شد.

مدیرعامل کشتیرانی جنوب-خط ایران یکی از ویژگی‌های ترمینال کانتینری این شرکت در بندر شهید رجایی بندرعباس را مجهز بودن به دو و نیم کیلومتر ریل دانست و ادامه داد: با توجه به امکانات موجود در اختیار کشتیرانی جنوب-خط ایران مقرر شده که شرکت بخش خصوصی صاحب ۵۰ دستگاه کانتینر حجم بار صادراتی و وارداتی خود را در این مسیر تا هزار دستگاه در ماه افزایش دهد.

وی همچنین گفت: با اضافه شدن شرکت حمل‌ونقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به فرآیند یاد شده شاهد چرخه لجستیکی کامل صادرات و واردات هزاران کانتینر کالا در سال خواهیم بود. شرکت کشتیرانی جنوب-خط ایران دارای بزرگترین پایانه حمل‌ونقلی کشور در بندر شهید رجایی به وسعت ۵۷ هکتار مجهز به ریل و سوله است که در آن تمام مراحل فرآیند حمل‌ونقل انواع کالا انجام می‌شود.

بندر شهید رجایی دروازه طلایی تجارت “ایران”

به گزارش مهر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی تجارت کشور نگاه کرد که بنادر عمده جهان و با موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی و امکان دسترسی به آب‌های آزاد در مرکز کریدور ترانزیتی شمال به جنوب و در مجاورت صنایع مادر و قطب‌های اقتصادی کشور قرار دارد متصل می‌کند.بندر شهید رجایی از سال (۱۳۴۹) براساس تصویب‌نامه شورای عالی وقت در راستای صنایع بزرگ برای توسعه تجارت و نقش ایران در سپهر دنیا تصویب و احداث شد.

منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در مرکز کریدور ترانزیتی جنوب به شمال قرار دارد که یکی از مهمترین کریدورهای ترانزیتی بین‌المللی در دنیاست. این کریدور اقیانوس هند و خلیج فارس را از طریق ایران به دریای خزر و سپس از طریق روسیه به سن پترزبورگ و شمال اروپا متصل می‌کند.

موقعیت ممتاز جغرافیایی دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق خلیج فارس اتصال به شبکه بین‌المللی راه آهن و جاده ابریشم برخورداری از تجهیزات و امکانات مدرن نزدیکی به مناطق آزاد کیش و قشم و بنادر حوزه خلیج فارس این مجتمع بندری را به پایگاه راهبردی و منحصر به فرد تبدیل کرده است.