امکان صدور سند مالکیت در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی

امکان صدور سند مالکیت در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی

مهر: حسین جنتی مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: متصرفین حقیقی یا حقوقی قبل از سال ۱۳۹۴ که در اراضی دولتی واقع در سکونتگاه‌های غیر رسمی مصوب در مالکیت وزارت راه و شهرسازی سازمان ملی زمین و مسکن و یا شرکت بازآفرینی شهری ایران بنای احداثی دارند می‌توانند تا پایان سال جاری برای تشکیل پرونده و دریافت سند به راه و شهرسازی مراجعه کنند.

وی گفت: متقاضی یا همسر وی باید فاقد مسکن بوده و فرم ج وی سبز باشد هر خانواده امکان بهره‌مندی تنها از یک قطعه زمین را دارد و بنای احداثی نیز می‌بایست با طرح‌های مصوب شهری مطابقت داشته باشد.

جنتی در ادامه افزود: پیش ثبت نام متقاضیان می‌بایست در سامانه تسهیلات بافت فرسوده به آدرس facility.udrc.ir انجام شده و سپس متقاضی به همراه مدارک ملکی و همچنین کارت ملی و قبض آب یا برق به اداره واگذاری در تهران یا اداره راه و شهرسازی شهرستان مربوطه مراجعه کند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران دریافت سند ایجاد تعلق خاطر در ساکنان امکان صدور پروانه و پایان‌کار تعریض و بهسازی معابر افزایش کیفیت زندگی امکان افزایش سرمایه گذاری در محلات هدف را از اهداف مهم بند م تبصره ۱۱ قانون بودجه سال جاری برشمرد. این امکان تا پایان سال ۱۴۰۲ برای متقاضیان برقرار بوده و پس از آن مهلت قانونی این اقدام برای متقاضیان وجود نخواهد داشت.

جنتی در پایان گفت: این ظرفیت قانونی (بند م تبصره ۱۱ قانون بودجه) امکان ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده را برای متقاضیان و انبوه سازان افزایش داده است.

لازم به ذکر است این دستورالعمل در تاریخ ۱۴ آبان ماه جاری به مدیران کل راه و شهرسازی کشور ابلاغ شده است.