تولید سالانه ۵۰ میلیون آیفون در هند

تولید سالانه ۵۰ میلیون آیفون در هند

ایسنا: روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: اپل و تولیدکنندگان قراردادی این شرکت می خواهند تولید آیفون در هند را از این هم بیشتر کرده و دهها میلیون دستگاه دیگر به تولید در هند اضافه کنند.

اگرچه هند در تولید آیفون، تنها هفت درصد سهم دارد، این شرکت آمریکایی در حدود نیمی از صادرات تلفن هوشمند هند در سال مالی ۲۰۲۳-۲۰۲۲  سهم داشت. اپل در سال ۲۰۲۲، تولید آیفون در هند را در کارخانه فاکسکان آغاز کرد. این یک گام بزرگ برای اپل و نشانه‌ای از اعتماد این شرکت به بازار هند است.

شرکت آمریکایی اپل با توجه به تنش‌ها بین واشنگتن و پکن که تجارت را کمتر قابل پیش‌بینی کرده است،  یک پروژه چند ساله را برای متنوع کردن پایگاه تولید محصولات خود و کاهش اتکا به چین، دنبال می‌کند. هند در دوران نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور، تلاش کرده است روابط نزدیک‌تری با آمریکا بنا کرده و به یک قطب تولید محصولات الکترونیکی، تبدیل شود.

بر اساس گزارش رویترز، اپل نخستین فروشگاه‌های خرده‌فروشی خود را در آوریل در هند افتتاح کرد و اکنون بازار رو به رشد هند را هم یک فرصت خرده‌فروشی و هم  یک پایگاه تولید مهم برای محصولاتش در بلندمدت می‌بیند.