واردات خودروی جانبازان ظرف یک ماه در صورت اصلاح مصوبه

واردات خودروی جانبازان ظرف یک ماه در صورت اصلاح مصوبه

مهر: مهدی ضیغمی در حاشیه دومین نمایشگاه تخصصی اوراسیا در رابطه با آخرین وضعیت واردات خودروی جانبازان اظهار کرد: در بحث خودروی جانبازان طبق توافق صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که بتوانیم مصوبه هیأت وزیران را در اسرع وقت تغییر دهیم؛ چرا که درصدی که در بحث سود و خدمات برای جانبازان در این مصوبه در نظر گرفته شده مقداری زیاد است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: دوستان بنیاد شهید انتظار دارند که این درصد کمی کاهش پیدا کند؛ این موضوع از روش‌های عادی امکان‌پذیر نیست بنابراین ما درخواست خود را به وزارت صنعت معدن و تجارت ارائه کردیم و ظرف چند روز آینده وزارت صمت به هیأت وزیران تقدیم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امیدوار هستیم تغییراتی حاصل شود تصریح کرد: ایجاد تغییرات سبب خواهد شد که روند واردات خودروی جانبازان بسیار سهل و آسان‌تر شود.

مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت اعلام کرد: در ابتدای امر توافق با شرکت‌ها برای واردات خودروی جانبازان صورت گرفت اما در برخی موارد نکاتی وجود دارد که هنوز مورد توافق میان سازمان حمایت و بنیاد شهید قرار نگرفته است؛ اما امیدوار هستیم اگر امکانی برای توافق در بحث کاهش قیمت وجود داشته باشد صورت گرفته و با اصلاحات مدنظر در مصوبه ظرف احتمالاً یک ماه آینده واردات انجام شود.