حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی با مشارکت مردم امکان‌پذیر است

حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی با مشارکت مردم امکان‌پذیر است

مهر: سیدشهاب سید محسنی مدیرکل دفتر ترویج روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی با فرهنگ‌سازی برای جلب مشارکت مردمی در این زمینه امکان پذیر است گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته سعی کردیم از همه تکنیک‌هایی که در حوزه فعالیت‌های اطلاع‌رسانی رسانه‌ای انتشاراتی شبکه‌های اجتماعی تبلیغی ترویجی و پژوهشی استفاده کنیم تا فرهنگ‌سازی و همراهی مردمی برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی انجام شود.

وی افزود: جدا از فعالیت‌هایی که به صورت مستمر در حوزه تهیه خبر گزارش برگزاری تورهای رسانه‌ای تولید و انتشار کلیپ طرح‌‎های اینفوگرافی و موشن‌گرافی انجام می‌شود ۴ مستند ۳۰ دقیقه را با همکاری سازمان صدا و سیما در حوزه حفظ کاربری یکپارچه‌سازی و مزایا و اهمیت سنددار کردن اراضی کشاورزی در دست تولید داریم.

سید محسنی خاطرنشان کرد: با سازمان زیباسازی شهرداری تهران پیگیری و مکاتباتی انجام شده است تا از فضای محیطی شهری برای اطلاع‌رسانی به شهروندان در خصوص اهمیت و ضرورت حفظ و صیانت از زمین‌های کشاورزی به عنوان بستر تولید و امنیت غذایی استفاده کرده و همراهی و مشارکت مردمی را در این زمینه فراهم کنیم.

وی افزود: همچنین با شرکت مترو تهران هماهنگی‌هایی صورت گرفته است تا بتوانیم از ظرفیت ایستگاه‌های مترو و نمایشگرهای موجود در آن برای نمایش تعدادی از فیلم‌های کوتاه موشن‌گرافی و طرح‌های پوستری و بیلبوردی در مورد حفظ کاربری و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر ترویج روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان امور اراضی کشور بیان کرد: هدف از انجام این فعالیت‌ها تبیین اهمیت و ارزش زمین و حفظ اراضی کشاورزی است و اینکه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی امنیت غذایی جامعه به خطر می‌افتد.

به گفته وی در حوزه امور بین‌الملل نیز به دنبال توسعه ارتباط و تعامل با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی هستیم تا بتوانیم از تجارب کشورهای دیگر در حوزه‌های مختلف مانند حفظ اراضی کشاورزی یکپارچه‌سازی اراضی و تثبیت مالکیت استفاده کنیم؛ بدین منظور با سازمان خواروبار جهانی (فائو) ارتباط و جلسات هماهنگی برگزار شده است.