عرضه دستاوردهای حوزه اسباب‌بازی از سوی ۷۳ شرکت خلاق و فناور

عرضه دستاوردهای حوزه اسباب‌بازی از سوی ۷۳ شرکت خلاق و فناور

به گزارش ایسنا، اسباب‌بازی وسیله‌ای برای بازی‌کردن است که به‌طور معمول به‌وسیله کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در رشد و شکوفایی استعدادهایشان به آنان کمک می‌کند. 

اسباب‌بازی‌ها ریشه ما قبل تاریخی دارند، به گونه‌ای که در پایگاه‌های باستان‌شناسی عروسک‌هایی که بچه‌ها، حیوانات و سربازان را تداعی می‌کنند، یافته می‌شود. در زمان‌های قدیم کودکان خود برای خویش اسباب بازی می‌ساختند، بعدها نیز کسانی پیدا شدند که برای کودکان شروع به ساختن اسباب‌بازی کردند.

با توجه به اهمیت و نقش اسباب‌بازی در پرورش نسلی جستجوگر، نمایشگاه اسباب بازی امروز در نمایشگاه بین‌المللی برپا شده است.

در این‌نمایشگاه ۷۳ شرکت دانش‌بنیان و خلاق و ۹۳ تولیدکننده حضور دارند.

محصولات ارائه شده در آن به این شرح است:

مجموعه ماشین‌های راه‌سازی تربیتی‌ تراک

یکی از شرکت‌های خلاق با محوریت ارائه خدمات در صنعت تزریق پلاستیک، برای توسعه بازار حوزه اسباب‌بازی فعالیت خود را آغاز کرد.

این مجموعه، شامل چهار نوع مختلف از ماشین‌های صنعت راه‌سازی، کامیون، لودر، میکسر و بیل مکانیکی، با فرم واقع‌گرایانه بوده و کیفیت بالای تولید، نشکن‌بودن قطعات بدنه، رنگ‌های جذاب و بسته‌بندی خلاقانه از نکات مورد توجه در این محصول هستند.

کیت آموزشی و ساخت هواپیمای مدل، رباتیک و الکترونیک

طراحی و تولید کیت‌های آموزشی مطابق با علم روز و استانداردهای جهانی و برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت حضوری و مجازی به کمک متد خاص تدوین شده در شاخه هوافضا و رباتیک از اقدامات این شرکت در صنعت اسباب‌بازی به شمار می‌رود.

کیت به معنای جعبه‌ای شامل تمام لوازم و ابزار و همچنین فایل چند رسانه‌ای آموزشی جهت ساخت مدلی خاص از هواپیمای بدون سرنشین و همچنین نمونه‌ای خاص از ربات کاربردی است. کودک و نوجوان با تهیه این پکیج جامع می‌تواند در محیط خانه و یا در فضاهای آموزشی که توسط شرکت ایجاد شده است، اقدام به ساخت و تست دست سازه خویش می‌کند.

سنسور ارتعاشی

امروزه تجهیزات اسباب‌بازی نیازمند برآورد دقیق فاصله هستند. سنسورهای آلتراسونیک به کاررفته در این صنعت جوابگوی دقت مورد نیاز صنعت رو به رشد اسباب بازی نیست و یک شرکت دانش‌بنیان در این خصوص سنسورهای فاصله‌سنج بر اساس خاصیت فیزیکی Eddy Current را طراحی کرده است.

این سنسورهای مجاورتی امروزه به صورت گسترده با دقت بسیار بالا در صنعت رو به رشد اسباب‌بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین انواع کارت‌های الکترونیکی پیشرفته در این شرکت دانش‌بنیان طراحی و ساخته شده است.

عروسک‌های هوشمند پاسخگو

زنده و پویا شدن این عروسک‌ها با کمک نرم‌افزار واقعیت افزوده خواهد بود. تعامل با کاربر همراه با بازی‌های مختلف، قصه‌گویی و شعرخوانی و تولید انیمیشن با عروسک‌ همراه با صدای کاربر از دیگر ویژگی‌های این عروسک است.

سیستم آموزشی متاورسی تعاملی با قابلیت تعامل گروهی

این سیستم یک سیستم آموزشی کاملا تعاملی در جهت یادگیری مؤثر کودکان با جهان پیرامون و کشف و پرورش استعداد با کمک فناوری هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و واقعیت افزوده است.

این سیستم توانایی کشف استعداد و پرورش استعداد کودکان را با دقت بسیار بالایی دارد و کاربر می‌تواند مفاهیم آموزشی را به صورت کاملا تعاملی و اکتیو و بدون هیچ خطری به کودکان آموزش دهد.

محصول Steam Education

این محصول یک وسیله آموزشی ساختنی است که مبتنی بر متد Steam Education تهیه شده است. مهارت‌آموزان با کمک دفترچه راهنما می‌توانند ساخت یک پروژه جذاب و سرگرم کننده را تجربه کنند.

محتویات این مجموعه شامل برد ربات مونتاژ شده،‌ دسته مخصوص کنترل ربات به همراه سیم بلند، شاسی و اجزای اصلی بدنه برای ساخت مکانیزم‌ها، انواع پیچ و مهره برای اتصال قطعات و موتور و گیربکس‌های DC قدرتمند می‌شود.

مموری فوم

زمانی که جسمی روی فوم ویسکوالاستیک قرار گیرد، به آرامی شکل جسم را به خود می‌گیرد و هنگامی که وزن آن جسم از روی آن برداشته شود، شکل خود را به آهستگی بازیابی می‌کند. این فوم برای اولین بار در ناسا به منظور جلوگیری از تنش‌های وارد شده به سرنشینان و ایمنی بیشتر آنها ساخته شده و در فضاپیماها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما امروزه می‌توان آن را در کوسن‌های صندل، بالش‌ها،‌ تشک‌ها،‌ صندلی‌های وسایل نقلیه، کفی‌های کفش و حتی اسباب بازی کودکان پیدا کرد.

شن غیر نیوتنی اسباب بازی؛ شن جادویی

این محصول با خواص غیر نیوتنی و رفتار رئولوژی ویژه لذت جادویی را در بازی و تمرین‌های دست‌ورزی کودکان به همراه دارد. شن جادویی تمام خواص گل را دارد و با این مزیت که هرگز خشک نمی‌شود. خواص آنتی باکتریال در تجهیزات، محیط سالمی را برای استفاده ایجاد می‌کند. قالب‌گیری آسان و کاملا مشابه ماسه ساحلی و ذخیره نیروی جنبش، رفتار غیر قابل پیش‌بینی به همراه محیط بازی جذاب برای کودکان به ارمغان می‌آورد.

بازی‌های حسی-لمسی

یکی از شرکت‌ها توسعه‌دهنده بازی‌های حسی-لمسی در ایران است. محصول ارائه شده دارای تائیدیه آموزش و پرورش است و کامل‌ترین ابزار کمک آموزشی در مقطع پیش دبستانی به شمار می‌رود.

این مجموعه شامل یک عدد سینی دسته‌دار، ماسه، مداد ماسه‌ای، حروف، اعداد، علامت‌ها و اشکال است.

ربات‌های هوشمند و لباس‌های با دوخت خاص

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ربات‌های هوشمند و بازوهای مکانیکی را به بازار معرفی کرده است.

کتاب‌های پارچه‌ای

این کتاب‌ها مباحث آموزشی درسی پیش دبستانی و اول دبستان (ریاضی و علوم) را به همراه بازی به کودک آموزش می‌دهد و در کنار آن، تقویت حافظه تصویری،‌ افزایش دقت و تمرکز، خلاقیت، هوش ریاضی و تقویت دست‌ورزی را پوشش می‌دهد.

منظومه شمسی مدور متحرک

منظومه شمسی مدور و متحرک، دات السدس، اسطرلاب به منظور تعیین اجرام سماوی و تعیین مختصات اجرام آسمانی در مقیاس‌های متناسب و اصلی تهیه شده است.