تسریع در اجرای پروژه‌های جمع‌آوری بهداشتی فاضلاب پایتخت

تسریع در اجرای پروژه‌های جمع‌آوری بهداشتی فاضلاب پایتخت

اقتصادکلان: به نقل از شرکت آب و فاضلاب تهران، محسن اردکانی در این بازدیدها در جریان روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی پکیج اضطراری تصفیه فاضلاب در منطقه ۲۲، پروژه خط انتقال بزرگراه جناح، شبکه و خطوط منتهی به بزرگراه آزادگان قرار گرفت.

اردکانی با توجه به اهمیت این پروژه‌ها برای ارائه خدمات دفع بهداشتی فاضلاب به شهروندان غرب تهران ضمن تأمین منابع مالی لازم، بر تکمیل این پروژه‌ها تا بهمن ماه امسال تاکید کرد.

مدیرعامل آبفای استان تهران هم‌چنین در بازدید از واحدهای مختلف تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروزبهرام) دستورات لازم برای تسریع تکمیل نیروگاه بیوگاز به ظرفیت شش مگاوات را صادر و تاکید کرد تا حداکثر ظرف دو ماه آینده این نیروگاه وارد مدار بهره‌برداری شود.

تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروزبهرام) در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار در محدوده فیروزبهرام واقع شده است.

برای این تصفیه‌خانه ۱۲۵ میلیون یورو از طریق فاینانس بانک توسعه اسلامی هزینه شده است که از اواخر سال ۱۴۰۱ و در قالب چهار واحد فعال در مدار بهره‌برداری است.

این تصفیه‌خانه ۲۰ درصد جمعیت غرب تهران در حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر را زیر پوشش قرار می‌دهد و قابلیت تصفیه ۱۹۰ میلیون مترمکعب فاضلاب در سال را دارد.

هم‌چنین تولید ۶ مگاوات برق از نیروگاه‌های CHP، حذف هم‌زمان ازت و فسفر، تولید پساب و لجن در کلاس B و … از ویژگی‌های این تصفیه‌خانه است.

منبع: مهر