محبوب‌ترین گوشی‌های اندرویدی زیر سایه پرفروش‌ها ماندند

محبوب‌ترین گوشی‌های اندرویدی زیر سایه پرفروش‌ها ماندند

اقتصادکلان: شرکت تحقیقاتی اومدیا در گزارشی که هفته جاری منتشر شد، ۱۰ تلفن هوشمند پرفروش در نیمه اول سال ۲۰۲۳ را معرفی کرد که بدون هیچ تعجبی، چهار مدل آیفون در صدر این فهرست قرار گرفتند. آیفون ۱۴ پرو مکس با ۲۶.۵ میلیون دستگاه فروش در رتبه اول، آیفون ۱۴ پرو، با ۲۱ میلیون دستگاه فروش در رتبه دوم، آیفون ۱۴، با ۱۶.۵ میلیون دستگاه فروش در رتبه سوم و آیفون ۱۳، با ۱۵.۵ میلیون دستگاه فروش، در رتبه چهارم قرار گرفت.

در رتبه پنجم، بالاخره یک گوشی اندرویدی وارد این فهرست شد. گلکسی ای ۱۴ با ۱۲.۴ میلیون دستگاه فروش، در این جایگاه ایستاد. رتبه‌های هفتم، هشتم و نهم هم به ترتیب به گلکسی ای ۱۴ فایو جی، گلکسی ای ۵۴ فایو جی و گلکسی ای ۳۴ فایو جی رسید که همگی بین هفت تا ۹ میلیون دستگاه فروش داشتند.

در میان گوشی‌های اندرویدی که در فهرست ۱۰ گوشی پرفروش نیمه اول سال ۲۰۲۳ قرار گرفتند، گلکسی اس ۲۳ اولترا، تنها گوشی پرچمداری بود که در مدت مذکور وارد بازار شد و با ۹.۶ میلیون دستگاه فروش، در رتبه ششم ایستاد.

اپل نیمی از رتبه‌های برتر ۱۰ گوشی پرفروش در نیمه اول سال ۲۰۲۳ را در اختیار گرفت در حالی که در مدت مشابه سال گذشته، تنها یک رتبه در اختیار داشت. مدل‌های سامسونگ و شیائومی سال گذشته، شش رتبه از ۱۰ رتبه برتر را در اختیار داشتند.

بر اساس گزارش وب سایت، آمار شرکت اومدیا to۵google۹، الگوی واضحی را نشان می‌دهد. گوشی‌های اندرویدی، ارزان‌ترین گوشی‌های بازار مانده اند در حالی که بازار تلفن‌های گران قیمت، تحت سلطه اپل قرار دارد.

منبع: ایسنا